Filmy żołnierz, relacja rodzinna, śmierć

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje żołnierz, relacja rodzinna, śmierć. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

„Album rodzinny” jest ekranizacją powieści Danielle Steel z 1985 roku. Fabuła przedstawia losy rodziny Thayerów. Podczas interwencji wojsk USA w Korei młody oficer sił powietrznych Ward od pierwszego wejrzenia zakochuje się w Faye, uznanej aktorce występującej dla żołnierzy w amerykańskich bazach. Po zakończeniu wojny para bierze ślub i zamieszkuje w Los Angeles. Niedługo potem Faye zachodzi w ciążę i porzuca karierę aktorską, by poświęcić się rodzinie. Przez kilka lat Thayerowie prowadzą sielankowe życie – do czasu, kiedy zarządzana przez męża byłej gwiazdy firma bankrutuje.Załamany Ward zaczyna pić. Teraz to Faye musi wziąć na siebie ciężar utrzymania rodziny oraz pomóc mężowi w walce z alkoholizmem.
W wielkiej posiadłości położonej w odosobnionym miejscu mieszka Sandra Williams (Dimple Kapadia) z dwójką swych dzieci: Sarą i Dawidem. Mąż kobiety, major Frank (Amitabh Bachchan), zaginął podczas wojny, ale ona wciąż czeka na jego powrót. Jej dzieci, z powodu alergii na światło słoneczne, nie opuszczają domu. Krótko po przybyciu nowo zatrudnionej służby – pani Marty, ogrodnika Edgara i Marii, w domu zaczynają się dziać różne dziwne i niezwykłe rzeczy… w tym powraca odmieniony Frank... Kto lub co stoi za przerażającymi wydarzeniami?
Scarlett O'Hara jest kapryśną córką właściciela posiadłości w Georgii i zakochuje się w Ashleyu Wilkes. On jednak zaręcza się z inną kobietą.


Sally Perel, żydowski chłopak uciekając przed hitlerowcami, trafia do organizacji komsomolskiej w Grodnie, gdzie wciela się w żarliwego wyznawcę ideologii komunistycznej. Los sprawia, że wpada w ręce wyznawców ideologii wyższych ras... i okazuje się dla nich najczystszym egzemplarzem aryjczyka, godnym szlifowania swych umiejętności w kuźni kadr faszystowskiego państwa.
Dionizy Złotopolski (Henryk Machalica) mieszka w Złotopolicach wraz z synem Markiem (Kazimierz Kaczor), niezależnym senatorem, najczęściej zresztą przebywającym w Warszawie, i jego żoną Barbarą (Anna Nehrebecka), którzy mają dwóch dorosłych synów. Starszy Waldemar (Andrzej Nejman) jest gospodarzem i prowadzi gospodarstwo. Nie ma szczęścia w miłości i wciąż szuka kandydatki na żonę. Okazuje się, ze znalezienie partnerki, która zgodziłaby się wraz z nim zamieszkać na wsi jest trudne. Młodszy syn – Kacper Złotopolski (Andrzej Piaseczny) to czarna owca w rodzinie. Rzucił szkołę i postanowił rozpocząć karierę muzyka. Druga linia rodu – Gabrielowie mieszkają w Warszawie. Wywodzą się od bliźniaczej siostry Dionizego, Eleonory (Alina Janowska). Jej syn – Wiesław (Paweł Wawrzecki) jest komendantem posterunku policji na Dworcu Centralnym, a jego żona Marta (Ewa Ziętek) prowadzi luksusową kawiarnię. Mają razem syna – Tomka (Piotr Szwedes), który ku rozpaczy rodziców rzucił studia medyczne i rozpoczął karierę akwizytora – jego zdaniem w ten sposób najszybciej dorobi się dużych pieniędzy. Starszy syn Mirek (Radosław Elis) i jego żona Weronika (Agnieszka Sitek) oczekują narodzin pierwszego dziecka. Córka Wiesława z pierwszego małżeństwa, Agata (Paulina Młynarska), pracuje w agencji pośredniczącej w sprzedaży nieruchomości.
Historia niemieckiej rodziny Essenbeck, przemysłowców, właścicieli fabryki, rozgrywająca się w latach 1933-34, czyli od pożaru Reichstagu do "nocy długich noży". Opowieść o zawiści, walce i upadku godności. Visconti czerpie tu z MacBeth'a, Demonów Dostojewskiego, jak i z Thomasa Manna i z Götterdämmerung Wagnera.
Film opowiada o kilku żołnierzach, którzy po miesiącach spędzonych w Iraku - miejscu, gdzie codziennie narażali swe życie na niebezpieczeństwo - powracają do rodzinnych domów. Problemy z aklimatyzacją są dla nich równie wielkie jak trudności, które przynosiła im codzienna walka o życie.
Opowieść o niezłomnej woli i wielkiej wierze przeciwstawionym fizycznej sile i politycznym mechanizmom. To prawdziwa historia Tenzina Gyatso - tybetańskiego chłopca, który jako Dalaj Lama prowadził swój naród przez najbardziej burzliwe czasy w jego historii.
Film na podstawie powieści W. Somerseta Maughama pt. "The Painted Veil". Opowiada historię lekarza i jego niewiernej żony, Kitty, którzy w latach 20-stych XX wieku przeprowadzają się do odległej chińskiej wsi, aby walczyć z epidemią cholery. Kitty przeżywa tam duchowe przebudzenie i ponownie zakochuje się w swoim mężu widząc jego poświęcenie dla pracy.
Akcja opowieści dzieje się zimą 1945 roku w czasie walki o wyspę Iwo Jima. Głównym bohaterem jest młody marines, James Bradley, który, po zwycięskiej bitwie, razem z pięcioma innymi żołnierzami zatknął amerykańską flagę na górze Suribachi.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…