Filmy torturowanie, strach, pułapka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje torturowanie, strach, pułapka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Piła X

6,4
6,4
John Kramer i jego wspólniczka Amanda mszczą się na ludziach, którzy - udając lekarzy - obiecywali nowe życie.
Na ekran wraca niezrównany Indiana Jones (Harrison Ford), znany wszystkim ekscentryczny archeolog. Jest rok 1935. Indiana Jones dociera do Singapuru i Indii. Razem z towarzyszącą mu panienką zgłębia tajemnice Świątyni Przeznaczenia. Naturalnie ma wielu wrogów próbujących przeszkodzić mu i pokrzyżować plany. Zaprawiony jednak w bojach, radzi sobie doskonale.
Książę Tadeusz (Danny McBride) zazdrości swojemu starszemu bratu, Fabiuszowi (James Franco (I)), sławy w królestwie, jaką zdobył dzięki wielu wyprawom wojennym, które zostały zakończone sukcesem. W końcu i on udaje się na swoją pierwszą misję - musi pomóc uwolnić z rąk okrutnego czarownika narzeczoną swego brata. Będzie to dla niego niezapomniana przygoda.


Akcja obejmuje okres od zimy 1957 do końca 1960, cofając się w retrospekcji do wypadków 1954 roku. Dały one początek narodowowyzwoleńczej walce ludu algierskiego. Opis ogranicza się do miasta Algier, a właściwie do jego arabskiej dzielnicy Kazby.

Janosik

7,4
Janosik jest postacią polskich i słowackich legend. W rzeczywistości żył na przełomie XVII i XVIII wieku, a akcję filmu przeniesiono na początek XIX wieku. Janosik nie jest tylko zbójem, mszczącym się na wszystkich tych, którzy wyrządzili krzywdę chłopom, ale także wielkim patriotą, który uczestniczy w wielu zrywach narodowych tamtego okresu np. regularnej walce z zaborcą austriackim. Zostaje aresztowany w chwili ślubu z Maryną.

Kostka

5,6
Pewna kobieta budzi się w pokoju o wielkości 5 na 5 metrów, o metalowych ścianach. W każdej ścianie są drzwi przypominające właz w łodzi podwodnej. Sześcian łączy się z innymi, które są identyczne. Bohaterka z ulgą spotyka innych ludzi uwięzionych w pułapce, ale wpada w przerażenie, gdy okazuje się, że w kolejnych pokojach są ukryte śmiercionośne urządzenia. Garstka ludzi usiłuje przetrwać w labiryncie. Część akcji toczy się poza sześcianem, w obserwatorium, gdzie strażnicy monitorują wszystko, co dzieje się w tym niecodziennym więzieniu. Otrzymują rozkazy z góry, a gdy jeden z nich zaczyne stawiać niewygodne pytania, wkrótce sam znajduje się w klatce o stalowych ścianach.
Ferdinand Griffon jest mężczyzną w średnim wieku. Ma żonę i dzieci i prowadzi spokojne życie. Pewnego dnia poznaje młodą studentkę Marianne Renoir. Zakochują się w sobie, od pierwszego wejrzenia i postanawiają uciec z miasta. Po drodze dzieje się wiele szalonych i niewytłumaczalnych wydarzeń.

Gosa 2

6,3
Grupka uczniów zostaje w szkole, by na specjalnych popołudniowych zajęciach, lepiej przygotować się do egzaminów. Niespodziewanie z sufitu spada ciało jednej z uczennic, a w głośnikach ktoś zaczyna mówić, że albo rozwiążą jego zagadkę albo zginą. Uwięzieni próbują znaleźć drogę ucieczki, tymczasem zabójca krwawo rozprawię się z winnymi zatuszowanej tragedii.
Podczas wypadu za miasto piątka znajomych natyka się na zakrwawioną kobietę leżąca przy drodze. Chcąc jej pomóc zostają napadnięci przez dwóch mężczyzn, żyjących wraz z siostrą na odludnej farmie. Uwięzieni zostają skazani na łaskę szaleńców, dla których ludzkie życie nie ma znaczenia.
Ekscytujący jest już sam tytuł: Adrenalina – tajemniczy hormon ludzki produkowany przez gruczoł rdzeniowo-nerkowy zwany „hormonem nagłości” reguluje skurcze mięśni gładkich, wpływając także na intensywność emocji i reakcji agresywnych. Może dodać skrzydeł owładniętym strachem, dać nadludzką siłę walczącym o życie. Ten oryginalny i niezwykły film to rodzaj "adrenaliny współczesności, adrenaliny kina", współczesnych lęków, okrucieństwa, horroru. Adrenaline, le films – nieprzetłumaczalny, świadomy błąd językowy wskazujący na jeden film w liczbie mnogiej. Podczas niespełna 80-minutowej projekcji przez ekran przewija się 12 krótkich makabresek spiętych motywem nerwowo przesuwającej się kolejki ślepców. Te trzynaście niesamowitych pomysłów, zdominowanych przez czarny humor i parodię, to rezultat dwóch lat (1987-89) pracy siedmiu młodych reżyserów francuskich zaproszonych do wspólnej zabawy przez Yanna Piquera – twórcę realizującego od lat dziesięciu niesamowite krótkometrażówki.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…